SEO

SEO (Search Engine Optimization) to działania mające na celu 
wesprzeć widoczność danej witryny w sieci.

Must have, to SEO

Pozycjonowanie stron internetowych odbywa się właśnie przy pomocy SEO. Poprzez odpowiednie dopasowanie struktury treści, w tym nagłówków, słów kluczowych, optymalizacji zdjęć w witrynie internetowej, firma jest w stanie zwiększyć widoczność w sieci w sposób organiczny.

SEO — dlaczego jest tak ważne dla każdego biznesu?

Dobre praktyki SEO sprawiają, że biznes, który chce zaistnieć w sieci, powoli zaczyna pozycjonować się w wyszukiwarce na określone słowa kluczowe. Warto tutaj podkreślić, że jest to długofalowy proces, który nie pokazuje efektów od razu.

W zależności od konkurencji, wielkości strony i liczby podstron, działania pozycjonujące stronę mogą się wydłużyć nawet do kilkunastu miesięcy.

Pozycjonowanie stron poprzez SEO — dlaczego warto?

Pozycjonowanie Google poprzez SEO, jest w pewnym sensie bezpłatne. Dlaczego? Otóż przedsiębiorca, a zarazem właściciel strony, nie musi płacić za każde kliknięcie w momencie, gdy witryna wyświetli się w wynikach wyszukiwania (użytkownikom) na określone frazy kluczowe.

Rozwiązanie to jest bardzo korzystne dla wielu biznesów, które nie posiadają wystarczającego budżetu na kampanie reklamowe.

Dodatkowo…

1. SEO (pozycjonowanie stron internetowych) buduje świadomość o marce — optymalizacja strony pod SEO sprawia, że Twoja witryna (w tym produkty, usługi i firmowy blog) jest lepiej widoczna w bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Działania związane z pozycjonowaniem, w przyszłości, mogą zapewnić Ci naprawdę wysokie miejsce w rankingu.

2. SEO zdecydowanie pomaga zwiększyć ruch na stronie internetowej — każdego dnia, z wyszukiwarki Google korzystają miliony użytkowników, dlatego też optymalizacja platformy, pod kątem SEO, jest tak ważna.

3. SEO zapewnia regularny ruch — w porównaniu do płatnych rozwiązań Search Engine Optimization, pozwala tworzyć stały, wręcz równomierny, a zarazem długofalowy ruch za darmo. Niemniej jednak, na początku, trzeba uzbroić się
w cierpliwość.

4. Skuteczne pozycjonowanie, nie wymaga opłat za promowanie strony — o tym już pisałem wyżej.

5. Pozycjonowanie SEO, zwiększa współczynnik konwersji — wysokie rankingi w wynikach wyszukiwania sprawiają, że jesteś częściej widoczny, co może przełożyć się np. na większą sprzedaż.

Masz pytania lub jesteś zainteresowna /y ofertą?
Skorzystaj z formularza kontaktowego.

9 + 13 =